למידע על ערכת הכנה לצו ראשון,
מלא/י פרטיך ונתקשר אליך בהקדם:

תכנית חבצלות

מהי תכנית חבצלות?

תכנית "חבצלות" הינה תכנית מצוינות מהבולטות והמוכרות של חיל המודיעין. מדובר באחד המסלולים היוקרתיים ביותר בצה"ל ומדי שנה מצטרפים למסלול בין 30 ל-40 חניכים שנבחרו בקפידה והינם בעלי פוטנציאל אינטלקטואלי, כישורי מנהיגות ובסיס ערכי.

הכנה לצו ראשון - מבחנים פסיכוטכניים

ערכת תרגול מושלמת מבית ניב רווח פסיכומטרי

תכנית חבצלות - משך השירות

התכנית מתקיימת באוניברסיטת חיפה בלבד, ונמשכת כשלוש שנים ומהווה את משך שירות החובה של החיילים. חניכי התכנית מוכשרים לתפקד כקציני מודיעין ובמסגרת הלימודים באוניברסיטת חיפה רוכשים החניכים תואר ראשון דו-חוגי וזה יסייע להם בבואם להתמודד עם סוגיות מרכזיות מבחינה צבאית ולאומית. כמו כן, רוכשים החיילים הכרה מעמיקה של מקצועות חיל המודיעין וכלים אנליטיים ומחקריים שיסייעו להם לבצע את תפקידם על הצד הטוב ביותר.

בסיום ההכשרה נכנסים הבוגרים לשירות קבע בן 6 שנים באגף המודיעין, וזוכים לשרת בתפקידים שונים במערכי המודיעין וזאת תוך ליווי של מנהלת התכנית ומפקדי החיל. בוגרי התכנית הופכים לקצינים מובילים בעלי ידע במגוון תחומים התורמים לביטחון המדינה ולחיל תרומה משמעותית.

תכנית חבצלות - קהל יעד

חיל המודיעין מאתר מועמדים לשירות ביטחון בעלי נתונים אישיים גבוהים ומזמן אותם למיונים וכן מועמדים בעלי נטייה ריאלית והומאנית כאחד.

במסגרת המיונים ייבחנו המועמדים במספר פרמטרים: תעוזה, יכולת עבודה בצוות, פוטנציאל הנהגה, יכולות בינאישיות גבוהות, סקרנות, יכולת ניתוח וסינתזה, ידע בתחומי המדעים והאקטואליה, מוטיבציה לתרום ולהשפיע ובסיס ערכי.
מדוע אלפי לקוחות כבר בחרו בערכות התרגול של ניב רווח?
תרגילים רבים ומגוונים
רמת התאמה גבוהה לבחינה
מערכת תרגול ידידותית למשתמש
אפשרות לאפס ולתרגל שוב כמה שרוצים
הסברים ברורים ומפורטים לכל הנושאים
שירות לקוחות מקסים, יעיל והוגן

מיונים לחבצלות

בשלב הראשון מאותרים המועמדים בהתאם לנתוני הצו הראשון כבעלי פוטנציאל לשרת באגף המודיעין. לאחר מכן נשלח שאלון אינטרנטי למועמד מטעם חיל המודיעין ולאחר מילוי השאלון מתקיים יום מיונים לתכניות "שחקים" ו"חבצלות" ונערכים בו מבחנים לבדיקת יכולות קוגניטיביות וידע באקטואליה.
 
בשלב הבא נשלחים זימונים לכנס מועמדים במהלכו מוצגת תכנית חבצלות והמתאימים יזומנו למבחני מצב ודינאמיקה קבוצתית שנועדו לבדוק את יכולת ההתמודדות של המועמד בעבודה תחת לחץ ויכולתו לנתח מצבים ולהסיק מסקנות. לאחר המבחנים מוזמנים המועמדים ליום ראיונות המתקיים בהשתתפות נציגים מטעם התכנית ופסיכולוג ואלו יבדקו את מידת התאמתם של המועמדים לתכנית ומידת התאמתם לשרת כקצינים בצה"ל.
 
נוסף על המיונים הקפדניים נדרשים המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה לאוניברסיטת חיפה, בדגש על ציון פסיכומטרי גבוה מ- 650 וכן ממוצע בגרות גבוה. רק מועמדים שיענו על כל הדרישות לרבות הצלחה במיונים יזומנו לסיווג בטחוני שיבחן את מידת התאמתם לשירות באגף המודיעין. אלו שיעברו בהצלחה גם את שלב הסיווג הביטחוני יקבלו אישור סופי על קבלתם לתכנית חבצלות. 

תקופת ההכשרה

עם גיוסם לצה"ל עוברים החניכים טירונות בדרגת רובאי 03 או 02 בהתאם לפרופיל הרפואי, ולאחריה עוברים למתקן ייעודי של התכנית באוניברסיטת חיפה. כאמור, התכנית מאפשרת לחיילים לרכוש תואר ראשון דו חוגי מבין המקצועות הבאים: מתמטיקה, פילוסופיה, כלכלה או מדעי המחשב לצד חוג מתחומי ההיסטוריה של המזרח התיכון, מדעי המדינה וסוציולוגיה.
 
לצד הלימודים האקדמיים מתקיימות הכשרות מודיעיניות מגוונות וייחודיות לתכנית, לרבות שיטות המחקר המודיעיני ושיטות האיסוף המודיעיני (סיגינט, ויזינט, יומינט). כמו כן, מתקיימים סיורים ביחידות אגף המודיעין והתנסות בפרויקטים ובעבודות מודיעיניות שונות. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר

אפשרויות קידום

התכנית מאפשרת לחייליה להתפתח באופן עצמאי ולחוות תהליך אישי מעמיק המותאם ליכולות החניך ולתכונותיו תוך שמירה על מצוינות והקניית בסיס ערכי נרחב. נוסף על ההשכלה האקדמית עוברים החיילים קורס קציני צה"לי בבה"ד 1 ומתנסים בתפקידי ניהול ופיקוד שונים. האווירה בתכנית חבצלות הינה משפחתית וחמה בין המחזורים ובין הסגל לחניכים והחניכים נהנים מתנאי שירות מיטביים: מחשב נייד, שיעורי עזר, מימון הלימודים וכו'. במהלך שירות הקבע יוכלו הבוגרים לצאת ללימודי תואר שני בהתאם לנהלים המוגדרים בצה"ל.
 
אפשרויות הקידום של בוגרי התכנית לאחר שש שנות הקבע הינן רבות ומגוונות החל מהשתלבות בגופי המודיעין והביטחון בצה"ל דרך תפקידי מפתח בגופי הביטחון ושירות המדינה ועד למגזר הציבורי והעסקי ובאקדמיה. התכנית מהווה קרש קפיצה עצום לאזרחות ובוגרי התכנית נהנים מיתרונותיה גם לאחר השחרור מצה"ל.
למידע על ערכת הכנה לצו ראשון,
מלא/י פרטיך ונתקשר אליך בהקדם:
2017 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | +Niv Revah | בניית אתריםבניית אתרים